07.09.2015 # 16:06 # 16:06

Mestská polícia žiada o grant na ďalšie kamery

K takmer trom desiatkam otočných a statických kamier možno čoskoro pribudnú ďalšie. Prostriedky na ich inštaláciu by mal poskytnúť štát.

O dotáciu vo výške 10-tisíc eur požiadala Mestská polícia Piešťany. Ide o projekt ministerstva vnútra v oblasti prevencie kriminality. V štátnom rozpočte je pre celé Slovensko na tento účel vyhradených 500-tisíc eur.

„Keby sa nám z grantu podarilo získať uvedené peniaze, chceli by sme vybudovať paralelný kamerový systém zo systémom, ktorý funguje na Mestskej polícii Piešťany,“ informoval zástupca jej náčelníka Peter Gogol.

Celkový rozpočet je 12 500 eur. V prípade schválenia žiadosti o dotáciu budú nainštalované štyry kamery. „Chceme ich umiestniť na križovatku Krajinská – Bratislavská a na križovatku Bratislavská -Brezová,“ dodal zástupca náčelníka.

Rozhodnuté musí byť podľa jeho slov najneskôr v októbri, nakoľko financie sú viazané do konca tohto roka.

Mestská polícia má aktuálne 28 kamier. Ďalšie chcú už čoskoro Služby mesta Piešťany nainštalovať na cintoríne na Bratislavskej ceste.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

  • jožo

    No to už ich nebude vidieť nikto v meste. Pekne v teple budú sedieť. Keď sa niečo stane tak to nebudú riešiť s výhovorkou že záznam je nekvalitný, delikventov nebudú vedieť identifikovať. Jednoducho to bude skôr na zdokumentovanie. Už teraz sú skrytí a nevieme kde. Asi tajne sledujú malých zahraničných turistov spoza stromu. Veď pri ich jazykových a iných schopnostiach nevedia čo urobiť. No slováka vedia pekne dodr…ť.

X