Mesto Piešťany pomôže s prihlásením na očkovanie

Mesto Piešťany pripravilo službu pre občanov, ktorí nemajú internet alebo im nemá kto pomôcť pri prihlasovaní sa na očkovanie proti ochoreniu covid-19.

„Klientské centrum na Mestskom úrade Piešťany je pripravené na prijímanie a vybavovanie žiadostí občanov mesta Piešťany o prihlásenie sa na očkovanie proti ochoreniu covid-19,“ informovala prostredníctvom svojej web stránky radnica.

Žiadosti budú vybavovať Patrícia Bartoš Borešová (tel. 033/77 65 308) a Agáta Melicherová (tel. 033/77 65 307).

„Telefonovať môžete počas pracovných dní v čase od 9.00 do 14.00 h. Dovoľujeme si občanov upozorniť, aby si pre plynulosť vybavenia žiadosti o očkovania pred zavolaním pripravili svoj občiansky preukaz. Naše pracovníčky za nich vyplnia online formulár do štátneho elektronického systému čakateľov na očkovanie. Termín očkovania samospráva neurčuje, ani ho nemôže ovplyvniť,“ uvádza ďalej radnica.

Po spustení nového systému registrácie na očkovanie rozhoduje o pridelení termínu iba vek záujemcu. Aktuálne je registrácia otvorená pre ľudí nad 55 rokov a osoby zo špeciálnych skupín obyvateľov (zdravotníci, policajti a iní).

V Piešťanoch sa očkuje v priestoroch tunajšej polikliniky, aktuálne sú tam voľné stovky termínov na 29. až 31. marca. Toto vakcinačné centrum je určené pre starších záujemcov (nad 70 rokov), mladších (nad 55 rokov) očkujú v centrách, ktoré zriaďujú samosprávne kraje.

Zdroj: piestany.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič