Hádzaná: Rozprávkový sen nováčika o semifinále sa nenaplnil

V 9. kole nadstavby Slovnaft Handball Extraligy cestovali hádzanári MHK Piešťany do Nových Zámkov ku svojmu priamemu konkurentoviv boji o štvrté miesto v tabuľke. Iba bodový zisk zaručoval hráčom z kúpeľného mesta možnosť postupu do semifinále ligy.

Samotný zápas bol od začiatku vyrovnaný a domáci si až do 12. minúty udržiavali jedno – maximálne dvojgólový náskok. Následne sa hráčom MHC Štart Nové Zámky podarilo za osem minút vypracovať si až šesť gólový náskok (13:7). Hostia potom pridali a po viacerých utešených akciách sa im podarilo do polčasu znížiť na prijateľný rozdiel (15:13).

Po prestávke mala hra vyrovnaný priebeh a osem minút boli družstvá striedavo úspešné a rozdiel v skóre sa nemenil. Zlomová a rozhodujúca pre vývoj zápasu však bola pasáž od 39. do 46. minúty. Brankár domácich Pavlovič „zamkol“ svoju svätyňu a hráči MHK v týchto chvíľach nepremenili ani tie najvyloženejšie príležitosti , Naopak domáci dávali góly ako na bežiacom páse. Výsledkom bol nárast rozdielu skóre na takmer nedostižných 9 gólov (25:16). Hráči Piešťan sa ešte pokúsili zabojovať, avšak výsledkom bolo už len skorigovanie výsledku na koncových 31:24.

Po tomto stretnutí je o poradí v tabuľke nadstavby takmer rozhodnuté a Piešťany s veľkou pravdepodobnosťou skončia na senzačnom piatom mieste nadstavby – zabrániť tomu môže len ťažko predstaviteľné víťazstvo Topoľčian nad Prešovom.

V 10. kole nadstavby privítajú MHK Piešťany 3. apríla o 18.00 h v Diplomat aréne tím MŠK Považská Bystrica.

Zostava MHK:

Brankári – Meluš Michal, Kapša Jozef, Drahovský Denis.

Hráči – Minarovský Michal 4, Bočkay Ľubomír 1, Michalka Dávid 5, Laho Tomáš 4, Rakús Lukáš 3, Szapu Viktor 2, Polakovič Pavol 3, Majerník Marcel, Kotula Peter, Macek Marcel, Stano Tomáš, Halo Lukáš, Jaššo Marián

Zdroj: MHK Piešťany