16.09.2016 # 10:41 # 10:41

Basketbal: Čajky hostia špičkový tím Uniqa Euroleasing Šopron

Inzercia

Basketbalistky Piešťanských Čajok dnes odohrajú svoj štvrtý prípravný zápas a druhý na domácej palubovke Diplomat arény. Piešťanky preveria majsterky maďarskej ligy a účastníčky Euroligy Uniqa Euroleasing Šopron. Stretnutie začína o 18:00.

Piešťanské Čajky naposledy v nedeľu prehrali na palubovke maďarského Győru a dnes by si rady napravili chuť proti súperovi z rovnakej krajiny.

Dnešným súperom Čajok je špičkový maďarský tím Uniqa Euroleasing Šopron. Desaťnásobný víťaz maďarskej ligy, bude aj v nasledujúcej sezóne nastupovať v elitnej Európskej súťaži Eurolige. Šopron je dlhodobo jedným z najlepších maďarských tímov a na jeho súpiske sa nachádzajú veľmi kvalitné hráčky.

Spomenúť treba Američanku Yvonne Turner, Švédku Bintu Drammeh, Srbku Aleksandru Crvendakič, 208 cm vysokú Maďarku Bernadett Hatar, ale i Američanku reprezentujúcu Srbsko Danielle Page.
Piešťanské basketbalistky už v minulosti viackrát dokázali, že vedia hrať aj proti kvalitným európskym družstvám a chcú to predviesť aj dnes na domácej palubovke.

Stretnutie začína o 18:00 h v Diplomat aréne, vstupenky sa budú predávať od 16.30 h. Cena je 2 eurá.

Zdroj: Tlačová správa/Piešťanské Čajky

X