Akcia Chobotnica: Polícia hľadá Martina Kuzmu

Hľadaný muž sa mal zločinu dopustiť ako vysoko postavený člen organizovanej skupiny. Je približne 180 cm vysoký, plnoštíhlej postavy, má kratšie bledohnedé vlasy a modré oči.

Polícia v pondelok informovala o policajnej akcii Chobotnica, pri ktorej kriminalisti zadržali sedem osôb. Na základe dôkazov ich vyšetrovateľ obvinil z pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu krádeže.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Trnave obvinil z tohto skutku aj 39-ročného Martina Kuzmu z Leopoldova, ktorý sa mal zločinu dopustiť ako vysoko postavený člen organizovanej skupiny. Martin Kuzma sa ukrýva a jeho miesto pobytu nie je známe. Polícia po osobe vyhlásila celoštátne pátranie.

Hľadaný muž je približne 180 cm vysoký, plnoštíhlej postavy, má kratšie bledohnedé vlasy a modré oči. Bližšie informácie k popisu osoby nie sú známe.

„Ak ste hľadaného muža spoznali a poznáte miesto jeho súčasného pobytu, akékoľvek informácie môžete zavolať na policajnú linku 158 alebo nám napísať cez súkromnú správu na Facebooku polície,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Trnava Mária Linkešová.

Cieľom akcie s názvom Chobotnica bolo rozloženie organizovanej skupiny, ktorá plánovaným a premysleným spôsobom kradla v spoločnosti, ktorá vyrába automobily a následne obchodovala s autosúčiastkami.

„Časť skupiny vynášala súčiastky z fabriky, druhá časť zabezpečovala ich transport cez bránu a ďalší komunikovali s odberateľmi.  Škody na odcudzených autosúčiastkach boli predbežne vyčíslené najmenej na 149-tisíc eur a ďalšia škoda, ktorú spôsobili organizovanou činnosťou predstavuje doposiaľ najmenej 300-tisíc eur,“ informovala hovorkyňa polície

Text a foto: KR PZ Trnava