Komediálnu operu Nápoj lásky chvália kritici i publikum

Milovníci priamych prenosov z Metropolitnej opery môžu v sobotu 10. februára vidieť jednu z najpopulárnejších komediálnych inscenácií tohto žánru.

Nápoj lásky je rozmernou parafrázou na povesť o Tristanovi a Izolde. V hlavných úlohách sa predstavia Matthew Polenzani a Pretty Yende. Na priamy prenos z New Yorku sa môžu tešiť aj návštevníci piešťanského Domu umenia už v sobotu 10. februára od 18.00 h.

Pretty Yende sa predstaví ako rozmarná Adina a Matthew Polenzani ako Nemorino, dedinský mládenec, ktorý sa do nej zamiluje. Davide Luciano v Metropolitnej opere debutuje v role Adininho arogantného snúbenca Belcora a Ildebrando D’Arcangelo stvárni podvodníka Doctora Dulcamaru, ktorý ponúka lieky na všetko.

Kritici nešetria chválou na výkony oboch hlavných predstaviteľov. Juhoafrická sopranistka Pretty Yende je považovaná za jeden z najvýraznejších objavov posledných rokov a Matthew Polenzani stvárnil už v MET desiatky postáv, ale Nemorino je podľa odborníkov výrazne iný, čo neutíchajúcim potleskom oceňuje aj publikum.

Nové naštudovanie legendárnej opery Nápoj lásky má pod taktovkou venezuelsko-švajčiarský dirigent Domingo Hindoyan, ktorý v Metropolitnej opere úspešne debutuje.

Vstupné:
12,-€  /  základné vstupné za jednu vstupenku –  1 predstavenie
6,-€  / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez ticketportal.sk.

(Reklamný článok)