Fenomén Polívka v Dome umenia

Výstava diel českých a slovenských autorov venovaná Bolkovi Polívkovi je od stredy 18. novembra prístupná v galerijných priestoroch Domu umenia.

Po ohlásenom uvoľnení protiepidemických opatrení avizuje Dom umenia otvorenie dvoch výstav a prípravu komorného koncertu. V rámci neho sa v stredu 25. novembra o 19.00 h v Malej sále predstavia sólisti a študenti – účastníci súťaže Flautidáda. Zaznejú skladby Carla Nielsena, Bohuslava Martinů, Georgesa Bizeta, Françoisa Borneho a ďalších. Viac informácií o tomto podujatí nájdete na web stránke Domu umenia.

Jedna z výstav, ktoré sú od stredy prístupné verejnosti, je venovaná fenoménu Polívka. Český herec je pravidelným účastníkom podujatia Piešťanské randezvous, ale tento rok sa ho z pochopiteľných dôvodov nemohol zúčastniť. Jeho fanúšikovia si však môžu pozrieť obrazy, karikatúry a fotografie, ktoré túto nezameniteľnú osobnosť pripomínajú.

Od stredy 18. novembra je v Dome umenia verejnosti prístupná aj výstava fotografií Karola Kállaya a Pavla Koppa. Týchto autorov spája spoločné videnie sveta, optimizmus a viera v dobré ľudstvo.

Výstavy sú otvorené v utorok až piatok od 14.00 do 17.00 hod. a cez víkend od 14.00 – 18.00 hod.

(Reklamný článok) Photo by Dorothee Kraemer on Unsplash