Matovič vyhral aj v piešťanskom regióne, účasť bola 69,31 %

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) získalo v okrese Piešťany 28,09 % hlasov. Je to viac než celoslovenský priemer. Obyvatelia piešťanského regiónu by tiež do parlamentu poslali Smer-SD (19,29 %), ĽSNS (9,32 %), Sme rodina (8,23 %), PS/Spolu (7,56 %), SaS (6,88 %), Za ľudí (5,76 %). Pred bránami parlamentu by zostali KDH (4,48 %), SNS (2,88 %) a Dobrá voľba (2,87 %).

Výsledky volieb v okrese Piešťany sú mierne odlišné od výsledkov na úrovni celého Slovenska. Zatiaľčo obyvatelia nášho regiónu by do parlamentu poslali aj kandidátov za PS/Spolu, v skutočnosti táto koalícia nezískala dostatok hlasov a v Národnej rade SR nebude mať svojich zástupcov.

Volebná účasť v okrese Piešťany bola 69,31 %, štyri roky predtým prišlo využiť svoje právo rozhodnúť 62,85 % voličov.

Mená budúcich členov Národnej rady SR zatiaľ nie sú známe, ale s veľkou pravdepodobnosťou medzi nimi bude aj viacero Piešťancov.

S veľkou pravdepodobnosťou sa na kandidátke OĽaNO do parlamentu dostane Lucia Drábiková, psychologička, ktorá je riaditeľkou pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch a tiež poslankyňou krajského zastupiteľstva.

Za OĽaNO kandidoval aj dlhoročný náčelník Mestskej polície Piešťany Marcel Mihálik. Vzhľadom k počtu mandátov tohto hnutia sa spolu s ním takmer určite stane poslancom aj Andrej Stančík, doktorant na Masarykovej univerzite v Brne.

Zdroj: volbysr.sk Foto: Robert Fritz