Žiaci ŠPK Kúpele Piešťany vyplávali na majstrovstvách Slovenska 27 medailí

V Banskej Bystrici sa konali od piatku 10. júna do nedele 12. júna 2022 majstrovstvá Slovenska starších a mladších žiakov v plávaní. Podujatie na Štiavničkách bolo plaveckou generálkou v krytom bazéne kde sa budú konať plavecké súťaže EYOF 2022 v termíne 24.-30. 7. 2022. Majstrovstiev sa zúčastnili plavci z 58 slovenských klubov, v celkovom počte 414 pretekárov. Plavci Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany mali na majstrovstvách 22 zástupcov, 10 chlapcov a 12 dievčat. Počínali si veľmi úspešne. Vyplávali spolu 27 medailí , 6 zlatých, 10 strieborných a 11 bronzových medailí.

Najúspešnejšou pretekárkou Kúpeľov bola Karolina Valko, keď si vyplávala tri tituly majsterky Slovenska v disciplínach 200 v.sp., 200 PP, 400 PP a strieborný lesk mala medaila za 100 motýlik. To bola bilancia za prvé tri pretekové poldni , žiaľ z ostatných dvoch sa musela pre zdravotné ťažkosti odhlásiť. Medzi staršími chlapcami bol najlepší po veľmi pekných zlepšeniach osobných časov Rastislav Čačík, tri razy individuálne strieborný za 400 v.sp.,400PP a 1500 v.sp. . Lucia Slámová vybojovala tiež tri strieborné pozície na 400 v.sp., 100 znak a 200 znak, ku ktorým pridala ešte tretie miesta na 800 v.sp. a 400PP medzi 12 ročnými žiačkami. Michaela Mosná sa postavila na bronzový stupienok po doplávaní 400 v.sp. 13 ročných dievčat. Marko Šprlák-Zmora bol dekorovaný po zápolení na 1500 v.sp. tiež bronzovou medailou medzi 14 ročnými žiakmi. Medzi mladšími žiačkami sa darilo Michaele Csenkyovej , ktorá bola ocenená striebrom na 50 v.sp. a za 100 v.sp. a 200 znak mali jej medaily bronzový lesk. Kristína Kiralová sa postavila na bronzový stupienok po odplávaní ťažkej trate 200 motýlik. Individuálny medailový sumár plavcov Kúpeľov doplnil na 800 v.sp. bojovným výkonom s bronzovým leskom Sebastián Hornák.

Darilo sa nám aj v štafetách. Zlaté medaily a titul majstra si vybojovala štafeta mix starších žiakov v zložení Mosná, Šprlák-Zmora, Slámová a Čačík. Na prvom mieste doplávali aj mladšie žiačky na 4 x 100 v.sp. v zložení Radosavljevič, Filipová, Martinkovičová , Csenkyová a 4 x 100 PP v zložení Radosavljevič, Martinkovičová, Csenkyová a Filipová.

Na strieborný úspech dosiahli dievčatá staršie žiačky za 4 x 100 v.sp. v zložení Mosná, Kiralová, Slámová a Valko. Ocenená striebrom bola aj štafeta starších žiakov na 4 x 100 PP mix v zložení Slámová, Filus, Mosná a Čačík.

Bronzové medaily vo farbách Kúpeľov za ich výkony po dohmatnutí na krk zavesili organizátori štafetám 4 x 100 PP Slámová, Mosná, Kiralová Valko, 4 x 100 PP starší žiaci Zurek, Filus, Šprlák-Zmora, Čačík a aj za 4 x 100 v.sp. mladším žiakom mix v zostave Kozelka, Marrtinkovičová, Csenkyová a Hornák.

Gratulujeme všetkým žiakom Kúpeľov k ich oceneniam, dosiahnutým osobným zlepšeniam a prajeme im aby úspechy boli ich motiváciou do tréningovej práce v nasledujúcich obdobiach a rokoch.

Text a foto: Radoslav Suchánek