Žiaci ŠPK Kúpele Piešťany na odložených majstrovstvách vyplávali 35 medailí

V úvode apríla (1.- 3. 4. 2022) sa v športovom centre X-BIONIC® Sphere uskutočnili odložené Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní, ktoré sa pôvodne mali konať koncom minulého roka. Majstrovstiev sa zúčastnili plavci zo 49 klubov a oddielov Slovenska, od najmladších po starších žiakov. Farby Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany hájilo 18 žiakov, 9 dievčat a 9 chlapcov. So ziskom 35 medailí obstáli v slovenskej konkurencii veľmi dobre, pričom vybojovali 4 tituly majstra, 14 medailí so strieborným leskom a 17 bronzových pozícií.

Najúspešnejším pretekárom Kúpeľov bol Rastislav Čačík, keď vyplával 3 majstrovské tituly vo vytrvaleckých tratiach 400 PP, 400 v.sp. a 1500 v.sp.. Na bronzový stupienok vystúpil po doplávaní 200PP. Medzi dievčatami bola najlepšou Lucia Slámová keď si vybojovala celkovo 9 medailí. Majstrovský titul na  400 v.sp., druhé miesta za 100 znak, 200 znak, 100PP, 200 PP, 400 PP a na 100 , 200, a 800 v.sp. obohatila svoju medailovú zbierku bronzovými kovmi.

Michaela Csenkyová si zo Šamorína odniesla 7 cenných kovov po pekných výkonoch. Na striebornom stupienku ju dekorovali za 200 motýlik a 100PP a medaile za 50 v.sp., 400 v.sp., 200 znak, 100 motýlik a 400 PP mali bronzový lesk.

Michaela Mosná si po veľkých osobných zlepšeniach prevzala 5 medailových odmien. Na 400 a 200 v.sp. boli strieborné, na 100, 800 v.sp. a 400 PP boli z bronzu. Sebastián Hornák vystúpil na stupienok víťazov celkovo 3 krát. Za 400 v.sp. a 200 PP mu zavesili na krk striebornú medailu a za 100 PP bronzovú. Tomáš Filus bol po veľkom zlepšení na 200 prsia ocenený na bronzovom stupienku. Kristína Királová bola po bojovnom výkone dekorovaná za 200 motýlik bronzovou medailou.

Po veľkej bitke na prsiarskej dvestovke si Mário Stanček vyplával tretie miesto a bronzovú medailu medzi staršími žiakmi. Dievčatá uspeli v kategórii mladších žiačok v štafetách a na 4 x 50 v.sp. v zostave Csenkyová, Bališová Sabína, Királová a Slámová vyplávali druhé miesto.

V polohovej štafete na 4 x 50 m to bola zostava Slámová, Martinkovičová ,Királová a Csenkyová, ktoré sa zaslúžili o striebornú pozíciu. Aj polohová štafeta mix mala po doplávaní Slámovej, Samuela Šišku, Királovej a Martina Hanusku strieborný lesk. Chlapci mladší žiaci sa zaslúžili o zisk bronzového ocenenia v štafete na 4 x 50 v.sp. v zložení Šiška ,Tomáš Tamajka, Hanuska a Hornák.

Majstrovstvá Slovenska žiakov boli pre plavcov ŠPK Kúpele Piešťany, napriek netradičnému termínu, úspešným pretekovým pozastavením počas jarnej prípravy na hlavnú letnú sezónu.

Text: Radoslav Suchánek