Úspešní víkend najmladších plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

V poslednú marcovú sobotu sa najmladší pretekári ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili pretekov Cena Mesta Humenné. V konkurencii 258 plavcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny a Bieloruska získali plavci ŠPK Kúpele Piešťany 25 individuálnych medailí z toho až 15 zlatých.

Najúspešnejšou zberateľkou sa stala Milica Martinkovičová, ktorá vyhrala všetky svoje disciplíny a získala 6 zlatých medailí na 50 P, 100 P, 50 Z, 100 Z, 100 K a 100 PP medzi 8-ročnými žiačkami.

V tej istej kategórii si Michaela Csenkyová vyplávala dvakrát zlato na 50 K a 50 D, 2-krát striebro na 50 a 100 Z a 2-krát bronz na 100 K a 100 PP. Bronzovú medailu pridala aj Lea Filipová v disciplíne 100 Z.

V kategórii 9-ročných žiačok úspešne zbierali medaile Lucia Slamová, ktorá stála päťkrát na zlatom stupienku za 50 a 100 K, 50 a 100 Z, 100 PP a na 200 PP pridala striebro, a Kristína Kiralová so ziskom dvoch zlatých medailí na 50 D a 200 PP a štyroch strieborných na 50 Z, 50 P, 100 P a 100 PP.

Text a foto: Tomáš Vachan