Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali na majstrovstvách Slovenska 29 medailí

V Poprade sa v dňoch 24. až 26. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenska Open a juniorov v plávaní. V zrekonštruovanom 50 m bazéne Aquacity sa majstrovstiev zúčastnilo 339 plavcov z 52 slovenských klubov.

Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo 6 dievčat a 6 chlapcov. Výprava bola úspešná a vyplávali si celkovo 29 medailí, 14 titulov majstra Slovenska , 7 strieborných a 8 bronzových medailí. Olívia Šprláková-Zmorová si vyplávala 5 titulov juniorskej majsterky na kraulových tratiach 200, 400, 800, 1500 a 400 PP, jedno striebro medzi dospelými na 800 v.sp. a dva bronzy na 200 a 1500 v.sp.

Filip Lányi si vybojoval 5 titulov majstra Slovenska v kategórii Open za 200,400,800,1500 a 200 znak. Po prázdninovom návrate zo štúdií v USA sa darilo aj Sáre Niepelovej, keď z popradskej vody vylovila dve zlaté 400 a 800 v.sp. striebornú 1500 v.sp. a bronzovú medailu za 400 PP v kategórii Open.

Prvé dva majstrovské tituly medzi mladšími juniorkami sa podarili Natálii Ertlovej za štarty na 400 PP a 1500 v.sp., bronzom ju dekorovali za 800 v.sp. Lukáš Kunic sa predviedol na vytrvaleckých tratiach 400,800 a 1500 v.sp. keď obsadil vždy striebornú pozíciu medzi juniormi a bronzový bol na 800 v.sp. medzi dospelými.

Veronika Luciaková medzi juniorkami bodovala na 200 motýlik striebrom a 400 v.sp. bronzom. Katarína Lopatková si vybojovala medzi mladšími juniorkami na 800 v.sp. strieborný a 1500 v.sp. bronzový stupienok. Jakubovi Jánskemu sa darilo na 400 PP keď si vyplával tretie miesto v juniorskej kategórii.

V počte vyplávaných medailí medzi klubmi obsadili plavci ŠPK Kúpele druhú priečku spomedzi viac ako piatich desiatok slovenských klubov. Želáme deťom z Piešťan a okolia aby im do budúcnosti nebola odopretá možnosť rozvíjať svoj plavecký talent z dôvodu neexistujúcej mestskej plavárne v našom meste. Ale to je v Piešťanoch už obohraná platňa.

Text a foto: Radoslav Suchánek