Plávanie: Piešťanci uspeli na Veľkej cene Trnavy

Počas štvrtého februárového víkendu (22. a 23. 2.) sa uskutočnil 46. ročník Veľkej ceny Trnavy. Súťažilo celkom 317 plavcov z tridsiatich slovenských oddielov a klubov, pridali sa k nim aj dva z poľského Krakova.

Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 20 pretekárov od žiackeho až po dorastenecký vek. Najúspešnejší bol Filip Lányi, ktorý v Open kategórii vyhral 400 v.sp. a po prvý raz sa mu podarilo zaplávať túto vzdialenosť pod 4 minúty. V disciplínach 200 v.sp. a 200 znak si vo svojich osobných rekordoch vybojoval strieborné priečky.

Olívia Ana Šprláková – Zmorová bola tiež spokojná po 400vke v.sp., v ktorej sa jej v silnej konkurencii podarilo obsadiť bronzový stupienok.

V žiackych kategóriách bola najúspešnejšia Michaela Mosná, keď sa po odplávaní disciplín 100 prsia a 100 v.sp. postavila na zlatý stupienok.

Marko Šprlák – Zmora si svojimi bojovnými výkonmi postriebril tri štarty na 100 v.sp., 100 znak a 100 motýlik v osobných rekordoch.

Tomáš Filus si svojím osobným rekordom vyplával ocenenie na bronzovom stupienku víťazov za prsiarsku stovku žiakov.

Po zimnej príprave sú plavci Kúpeľov naštartovaní do pretekania a my im prajeme veľa úspechov.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Martin Moravcová