Plávanie: Niepelová s Janíkom po po troch zlatých z Orca Cupu

Na najväčších medzinárodných pretekoch na Slovensku sa počas prvého májového víkendu zúčastnilo vyše 900 pretekárov z 65 klubov. Boli medzi nimi aj plavci z Rumunska, Maďarska, Poľska, Českej republiky, Srbska, Egypta, Talianska, Rakúska a Slovinska.

esprit nails

Na tomto podujatí sa zúčastnili aj plavci Kúpeľov Piešťany a obstáli viac ako úspešne, keď si domov odviezli 14 medailí.

Najúspešnejším bol Matúš Janík, ktorý v o svojej kategórii vyhral 50 m prsia, 100 m prsia a 200 m polohový pretek. Striebornú medailu vybojoval na 50 m voľný spôsob.

Veľmi pekne plávala aj Sára Niepelová, ktorá vyhrala tiež tri zlaté na 400 m, 800 m a 1500 m voľný spôsob. Lenka Paulíková bola dvakrát strieborná na 800 m a 1 500 m voľný spôsob.

V kategórii mladších žiakov sa darilo Maximovi Vassovi, keď si vybojoval druhé miesto na 100 m prsia. Filip Lányi bol tretí na 100 m znak a Michal Škodný tretí na 100 m voľný spôsob.

V kategórii najmladších vyplávali Olívii Šprláková Zmorová tretie miesto na 100 m znak a Rebeka Buková bola tiež tretia na 50 m znak.

Preteky boli veľmi kvalitnou konfrontáciou so zahraničnou konkurenciou.

Text: Radoslav Suchánek Ilustr. foto: Peter Sukenik