Medailové úspechy piešťanských plavcov pred zatvorením bazénov

V Žiline na mestskom 50 m krytom bazéne sa z dôvodu pozmeneného kalendára plaveckých súťaží uskutočnila v dňoch 9. až 11. októbra Jarná cena Žiliny, Slovenský pohár družstiev a Slovenský pohár jednotlivcov v plávaní. Podujatie sa vyznačovalo prísnymi opatreniami pre účastníkov, ako aj obmedzeným počtom trénerov a úplným  zákazom prítomnosti divákov. Na pretekoch sa zúčastnili plavci z 35 klubov a oddielov v celkovom počte 327 plavcov. Jednotliví účastníci boli od seba dostatočne izolovaní a preteky prebiehali podľa opatrení RÚVZ so sídlom v Žiline.

Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo 21 plavcov rôznych vekových kategórií. Pretekári Kúpeľov po zrátaní bodov do Slovenského pohára družstiev obsadili spomedzi zúčastnených štvrtú priečku. Považujeme toto umiestnenie za veľmi pekný úspech v celoslovenskom porovnaní.

Najúspešnejším medzi našimi jednotlivcami bol Filip Lányi, ktorý svojich osem štartov premenil na dve prvé miesta v disciplínach 200 v.sp. a 400 v.sp. , druhý bol na 200 znak a tretiu priečku obsadil na 100 v.sp., 1500 v.sp., 100 znak a 400PP.

V Slovenskom pohári jednotlivcov medzi osemnásťročnými obsadil druhé miesto a celkovo medzi mužmi dosiahol tretí najlepší bodový výkon. Medzi dievčatami najlepšie uspela Olívia Ana Šprláková- Zmorová. Postavila sa na strieborný stupienok na 800 v.sp. a bronzovú medailu jej na krk zavesili za výkon na 400 v.sp. . V hodnotení Slovenského pohára jednotlivcov v kategórii do 15 rokov vybojovala druhé miesto.

V kategórii chlapcov do 14 rokov sa presadil bojovným výkonom Patrik Tapušík, ktorý  vyhral 200 motýlik a tretí bol na 400 v.sp.

Medzi dievčatami sa na 200 motýlik v Open kategórii postavila na bronzový stupienok 14-ročná Lea Chromiaková. Katarína Lopatková si medzi 13-ročnými dievčatami na 400 v.sp. vyplávala tretie miesto. Michaela Mosná si svojich deväť štartov medzi 11 ročnými dievčatami skrášlila deviatimi medailami. Striebornú si vyplávala v disciplínach 400 v.sp., 100 prsia, 200 prsia, 50 motýlik, 200 PP, 400PP a bronzovú za 50 znak, 200 v.sp. a 200 znak.

Medzi chlapcami do 12-rokov si po bronzovej medaile vybojovali Tomáš Filus na 200prsia a Marko Šprlák- Zmora na 50 znak. Marko Šprlák- Zmora si za výkon na 1500 v.sp., ktorá bola vyhodnocovaná iba Open vyplával tretí najlepší bodový výkon medzi 12 ročnými chlapcami.

Na pretekoch sa plavcom Kúpeľov darilo, zúročili tak niekoľkomesačnú letnú prípravu. Stihli si urobiť radosť na poslednú chvíľu, lebo od štvrtka 15.10.2020 sú všetky bazény na Slovensku opäť zatvorené na neurčito.

Text a foto: Radoslav Suchánek