Hotel Esplanade získal prestížne medzinárodné ocenenie Meetings Star Award

Hotel stojaci na piešťanskom Kúpeľnom ostrove má certifikát GOLDEN MEETINGS STAR! Umiestnil sa v rebríčku desiatich najlepších hotelov na základe splnenia 75 prísnych kritérií potrebných na udelenie tohto ocenenia za rok 2022/2023.

Vďaka tomuto oceneniu sa piešťanský Kúpeľný ostrov a špeciálne štvorhviezdičkový kúpeľný hotel Esplanade etabloval v hľadáčiku usporiadateľov významných podujatí. Oficiálne patrí medzi 10 najlepších hotelov v kategórii Spa Meeting Hotels 2022.

Ocenenie sa udeľuje na základe niekoľkostupňovej analýzy MEETINGS STAR AWARD a pristupuje sa k nemu holisticky. Jednou zo zaujímavostí metodiky je práca utajeného hodnotiteľa priamo z organizácie, ktorého pobyt v hoteli pomáha zobjektivizovať výsledok. Na jeho návštevu sa hotel nemôže vopred pripraviť, pretože má štatút HIDDEN CONGRESS GUESTa a anonymne skúša, pozoruje a vyhodnocuje úroveň jednotlivých hotelov. Poskytne tak nestranné, empiricky overené skúsenosti, ktoré prispejú k celkovému hodnoteniu jednotlivých hotelov.

Vývojár a zakladateľ metodológie THE MEETING EXPERIENCE INDEX – hodnotenia kongresových hotelov, Gorazd Čad, hovorí: „Keď sme pred pätnástimi rokmi pripravovali zoznam cestovateľských destinácií pre organizátorov kongresov, netrúfli sme si ani len predpokladať, že naša metodológia sa stane referenčným štandardom pri výbere miesta pre organizovanie konferencií, mítingov, výstav a incentive trippov.“

Hotel Esplanade zo skupiny Ensana Health Spa Hotels splnil prísne kritéria v piatich kategóriách a s celkovou známkou 4,75 obsadil 7. priečku medzi ocenenými hotelmi. Zaradil sa tak medzi 10 najlepších kúpeľných hotelov pripravených na organizovanie veľkých konferencií, výstav a stretnutí v Európe.

Za rok 2022 získalo ocenenie organizácie spolu 238 hotelov. Od začiatku oceňovania sa podobnej cti dostalo spolu 499 hotelom a 44 kongresovým centrám. Len 43 % z nich získalo známku excelentný. Umiestnenie piešťanského hotela Esplanade medzi najlepšími je pre celú sieť Ensana Health Spa Hotels, a obzvlášť pre Slovensko fantastickým výsledkom.

Gala večer Meetings Star award spojený s odovzdávaním ocenení sa uskutočnil 1. februára v slovinskom hlavnom meste Ľubľana v najväčšom kongresovom a kultúrnom centre Cankarjev dom počas najtradičnejšieho B2B MICE podujatia v regióne. Už viac ako 10 rokov sa na ňom stretávajú všetci významní organizátori kľúčových podujatí v Európe. Jedným z ocenených čestných hostí boli aj zástupcovia vedenia Ensana Health Spa Hotels.

Zdroj: Tlačová správa – Slovenské liečebné kúpele Piešťany