Hádzaná: V dohrávke 13. kola Piešťany porazili Vajnory

Prinášame výsledky zápasov MHK Piešťany.

MHK Piešťany – Hk Vajnory 41:37 /21:19/

Od začiatku to bola rýchla hádzaná smerom dopredu, a útoky sa striedali na oboch stranách. Skóre bolo vyrovnané až do 17. min. 12:12. Viacerými úspešnými zákrokmi sa predviedol Pista, vrátane chytených dvoch sedemmetrových hodov. Piešťany to využili a odchádzali na prestávku s vedením 21:19.
Vstup do druhého polčasu sa lepšie vydaril domácim hráčom a postupne navyšovali vedenie – v 38. min. 27:21. Hra pokračovala v rýchlom tempe na oboch stranách a obe družstva zakončovali útoky po dvoch troch prihrávkach, takže obaja brankári si schuti zachytali a aj napriek tomu padalo veľa gólov. V 53. min. viedli domáci hráči 38:32, no v 58. min. po góloch Szalacsiho / najlepší strelec hostí 16 gólov/ 38:36. Záver zápasu zvládli lepšie domáci hráči a pripísali si ďalšie víťazstvo. V zápase bohatom na góly 41:37 sa strelecky za Piešťany presadzovali hlavne Varačka 12 a Borek 11 gólov. Hralo sa pred dobrou diváckou kulisou. Domácich hnali dopredu členovia žiackych družstiev a vytvorili vynikajúcu atmosféru stretnutia.

Hodnotenie: Všetci hráči si schuti zahrali. Dali sme veľa gólov, ale aj veľa dostali. Brankár Pista nás podržal, pričom chytil aj štyri sedemmetrové hody.

Zostava Pista – Ondrejička, Schuchman 2, Matejovič 3, Majerník 7, Stano 3, Varačka 12, Soldán 3, Borek 11, Moravčik.

6.5.2022 Dorastenky

MHK Piešťany – HK Junior Močenok 24 :22 /11:7/

V 18. kole ligy dorasteniek privítali Piešťany konkurenta v boji o 5. miesto v tabuľke družstvo Močenku.

Od začiatku bolo vidieť, že obe družstvá sa chcú pobiť o víťazstvo a góly padali v rýchlom slede na oboch stranách. V 4. min. bolo 3:3, následne obe družstvá zlepšili obranu a viacerými peknými zákrokmi sa predviedli obe brankárky. V 12. min. po góle Brandhuber vyhrávali domáce 4:3. Postupne domáce navyšovali náskok a v 20. min. bolo na svetelnej tabuli skóre 8:4 a tento náskok si už postupne udržiavali až do záveru polčasu – 11:7. Dôležité bolo v prvom polčase ubránenie tvorkyne hry a najlepšej strelkyne Močenku Kolenčíkovej, ktorú úspešne bránili Miklušáková a Zigová. Strelecky sa v prvom polčase presadzovala najmä Kopálová.

V druhom polčase sa hra zrýchlila, hostky začali brániť osobne Šnajdárovú. Pribúdali góly na oboch stranách. V druhom polčase ťahala hru domácich Brandhuber nielen strelecky, ale aj rozdávaním prihrávok. Až do 43. min. si domáce hráčky udržiavali štvorgólový náskok 17:13. Pri osobnom bránení Brandhuber spravili domáce viacero technických chýb v útoku. Našťastie nám fungovala obrana, kde sme vybojovali veľa lôpt naspäť. V strede výborne bránili Miklušáková a Múčková, v bránke čarovala Barlová. No v útoku sme sa trápili a dovolili hostkám ukrajovať z náskokum, pričom v 59. .min. hráčky Močenku znížili po rýchlom protiútoku na 23:22. Záverečnú víťaznú bodku za zápasom dala Brandhuber a svojím 11. gólom v zápase upravila na konečných 24:22.

Zhodnotenie trénera: Proti dobrému družstvu sme vybojovali cenné dva body. O sile súpera hovoria viaceré tesné výsledky s celkami na vyšších miestach tabuľky. Dnes boli oba celky vyrovnané a my sme zaslúžené víťazstvo vybojovali kolektívnym a bojovným výkonom keď baby dreli aj so sebazaprením a zranením. Škoda, že sa viaceré nepresadili aj strelecky. Treba všetky pochváliť za výkon v obrane a návrat do obrany. Záver zápasu sme zvládli aj s kusom šťastia a v závere nás podržala Barlová. V druhom polčase po zranení Šnajdárovej sme miešali so zostavou, čo chvíľkami škrípalo v útoku aj obrane. Do rozbehnutého zápasu dobre naskočili striedajúce Samuhelová a Noskovičová.

MHK Piešťany – HK 37 Trnava 20:23 /10:12/

Mladší žiaci v dohrávke privítali Trnavu. Družstvo nezopakovalo výkon spred týždňa, kedy v Trnave jednoznačne vyhralo.

Od začiatku bolo stretnutie vyrovnané až do 6. min, kedy bol stav 3:3. Trnava odskočila v 8. min. na 3:7. Po dohovore trénerky domáci hráči zlepšili pohyb a streľbu. Postupne sme sťahovali náskok hostí a v 15. min. sme vyrovnali na 9:9. V závere polčasu po dvoch chybách v rozohrávke nám Trnava odskočila na 12:14. V prvom polčase sa strelecky darilo hlavne Žažovej s 5. gólmi.

V druhom polčase sme mali problém presadiť sa strelecky, viaceré sľubné šance skončili na konštrukcii bránky a súper nás trestal gólmi z protiútokov, a ani obrana až nebola taká dobrá ako v 1. polčase. Hostia preto viedli v 28. min. 14:20.

Blašková svojimi gólmi vrátila Piešťany do zápasu, v 37. min. Piešťany znížili na 19:21. V závere zápasu bola Trnava šťastnejšia a víťazstvo si ustrážila na konečných 20:23.

Hodnotenie: Škoda, že viacerí hráči nezopakovali výkon spred týždňa. Najlepšími hráčmi na ihrisku boli Žažová a Blašková, pričom chlapci tento krát výkonom zaostali nielen v útoku ale najmä v obrane, kde tentokrát dovolili súperovi zakončovať najmä z preskokov.

Zostava Múčková – Brandhuber 5, Soldán, Nedorost, Vavrincová, Šintál, Blašková L.6, Antal 2, Blašková M., Fuska, Žažová 5, Mydlo 2.

Tex a foto: Martin Nedorost