Futbal: Žiaci ukončili jesennú časť výhrou proti Novým Zámkom

Kým dorastencov čaká posledné jesenné kolo, žiaci posledný zápas jesene proti Novým Zámkom odohrali. Kategória U15 porazila svojho súpera 3:0 a vyšplhali sa na tretie miesto v tabuľke. Mladší žiaci vyhrali 4:0 a vytiahli sa na siedme miesto. Zápasy odohrali aj dorastenci, ktorí doma hostili Šamorín.Starší dorast

14. kolo Piešťany – Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 81. Juraj Štefanka – 82. Jakub Paštinský

Zostava 14. kola: Červenka –  Sedláček, Ďurák, Stanek, Krajčo,  –  Glos, Štefanka, Bušík (Hlbocký) – Sloboda, Tomaga M., Majtényi (Štetka)

Cyril Stachura, tréner U19: V zápase dvoch mužstiev z prvej polovice tabuľky sa hral vyrovnaný zápas. My sme nastúpili konečne v silnejšej zostave, čo sa prejavilo hlavne v defenzívnej činnosti. Súper mal loptu častejšie na svojich kopačkách, ale držali sme ho ďaleko od našej brány. Naopak naše mužstvo bolo priamočiarejšie a hostí v prvom polčase dva krát po pekných strelách zachránil brankár. Druhý polčas sa podobal prvému, nikto nechcel urobiť chybu a tak boli na jednej aj druhej stane pološance, ktoré ostali nevyužité. Nám sa v 81.minúte podarilo streliť po hlavičke nášho najlepšieho hráča J. Štefanku gól. Veľká škoda, že o minútu sme po tečovanej strele dostali vyrovnavajúci gól. Na priebeh zápasu je to v konečnom dôsledku spravodlivý rezultát.

Mladší dorast 14. kolo Piešťany – Šamorín 0:3 (0:2)

Góly: 31. Samuel Njambi, 35. Kristián Urban, 42. Peter Didek

Starší žiaci 15. kolo Piešťany – Nové Zámky 3:0 (0:0)

Góly: 36. Janko Labat, 49. Tomáš Badáň, 68. Jozef Rolinec

Zostava 15. kola: Sándor, Pomajbová, Urban, Šadibol, Rolinec, Vatrt, Labat, Badáň, Táborský, Bartošek (Gregorovič), Hesko

Szilárd Petényi, tréner U15:  V poslednom jesennom vystúpení sme nadviazali na dobré výkony z predchádzajúcich zápasov a zároveň sme si boli vedomí, že prípadné víťazstvo nás posúva na tretie miesto v jesennej časti. Hralo sa na ťažkom teréne, kde defenzívne úlohy sme si plnili veľmi dobre, avšak smerom dopredu bola nižšia strelecká aktivita. Do polčasu sme mali možnosť 2x skórovať, keď Alex Táborský vo vyloženej šanci vo vnútri 16-ky unáhlene vystrelil a samostatný nájazd Heska na bránu bol zmarený dobiehajúcim obrancom. Zlepšená hra v druhom polčase sa premietla najmä v ofenzívnej fáze a už úvodná minúta s gólovou pečaťou po spolupráci Vatrt-Táborský, následný center, ktorý zúžitkoval Janko Labat. Od tohto okamihu sme vytvárali nebezpečné situácie a naša prevaha rástla. Do listiny strelcov sa zapísali aj Tomáš Badáň spoza 16-ky a Rolinec .Teší ma nárast výkonnosti, aj zlepšujúci sa herný prejav, ktorý v porovnaní s úvodnými zápasmi nesie znaky väčšej kvality, čo ma motivuje do ďalšej práce.

Mladší žiaci 15. kolo Piešťany – Nové Zámky 4:0 (0:0)

Góly: 39. Nikolas Hochel, 44. Matúš Glos, 46., 58. Filip Fodrán

Zostava 15. kola: Marek, Jurík, Šálek, Noška, Suchý, Glos, Franko, Seko, Pernisch, Fodrán, Hochel, Martinkovič, Gábriš, Bajzík, Bindcs, Čavosjký, Rolinec, Radovic, Michálek, Adamčík, Janech

Ján Stachura, tréner: V poslednom zápase dostali šancu všetci chlapci, ktorí na zápas prišli. Do zápasu sme išli s tým, že je to posledný zápas tohto roka a chlapcom som povedal pred zápasom len to, nech si ho užijú. Trochu som mal obavu z veľkého počtu hráčov, či sa dokážeme dostať do tempa, nakoniec sme však odohrali jeden vynikajúci zápas, v ktorom sme najmä druhý polčas nedali šancu súperovi, ktorý bol herne na veľmi dobrej úrovni a v tabuľke pred nami. Hrali sme veľmi dobre, na chlapcoch bol vidieť pokrok, ktorý počas sezóny spravili. Nálada v tíme je vynikajúca, chlapci tvoria výbornú partiu, na tréningoch sa zabávajú, zároveň sa veľmi zlepšila aj disciplína. Som veľmi rád, že môžem trénovať toto družstvo.