Futbal: Žiaci i muži PFK Piešťany opäť víťazili

Uplynulý víkend priniesol množstvo zápasov PFK. Najúspešnejšou kategóriou boli žiaci, ktorí zaznamenali štyri víťazstvá. Druholigoví žiaci zvíťazili v dvojzápase s Hornými Salibami, treťoligoví zase v Trnave proti miestnej Slávii. Muži potvrdili úlohu favorita a presvedčivo zvíťazili v Bánovciach nad Bebravou. Dorastenci boli úspešní len čiastočne, zvíťaziť v Nitre dokázal len mladší dorast, starší dorastenci zaznamenali prehru. Podobne dopadla aj prípravka v Novom Meste, keď svojich rovesníkov porazili družstvá U11 a U9, zatiaľ čo prípravka U9 tentoraz úspešná nebola. Najmladší prípravkári zvíťazili v zápase s Veľkými Kostoľanmi.

Muži 9. kolo Bánovce nad Bebravou – Piešťany 1:4 (0:2)
Góly: 78. Matúš Sobota – 3. Simon Glos, 42. Filip Korec, 71., 79. Juraj Braniša
Zostava 9. kola: Budka, Gula, Ďurina, Grík, Modrovič, Strelec, Kusý, Glos Simon, Klačman, Braniša, Korec (Stanek, Doktor, Sloboda, Štefanka)

Cyril Stachura, tréner mužov: Do zápasu naši hráči vstúpili sebavedomo a už na začiatku stretnutia sa ujali vedenia po góle Simona Glosa. Nás tento moment povzbudil a lopta bola stále na našich  kopáčkach. Dobre sme kombinovali, vytvárali si gólové príležitosti. Druhý gól sa nám podarilo dať po polhodine hry, keď peknú akciu zakončil Korec po obídení  domáceho brankára. Ďalší gól nám rozhodca pre sporný ofsajd ešte do polčasu neuznal. Aj druhý polčas sa začal v našej réžií, domácim sme prakticky nič nedovolili. Po našom treťom góle sme urobili asi jedinú chybičku v obrane a domáci to využili na skorigovanie. Hneď po zahájení hry bol faulovaný agilný Korec a Braniša penaltu bezpečne premenil. Zápas sa už prakticky iba dohrával a my sme si odniesli zaslúžené tri body po kvalitnom výkone.

Starší dorast U19 10. kolo ČFK Nitra – Piešťany 4:0 (1:0)
Góly: 31. Dominik Čibík, 55. Frederik Kozlík, 66. Štefan Chlebec, 71. Boris Bruckner
Zostava 10. kola: Magula, Noskovič, Modrovič, Hlavatý, Krajčo, Barančík, Taraba, Malovec, Daňhel, A. Tomaga, Fox (Masaryk, Vyhlídal, Petényi)

Peter Vrábel, tréner U19: Na náročnom teréne sa hral bojovný futbal s množstvom osobných súbojov. Domáci hrali fyzicky náročný futbal, boli rýchli a dôrazní. Najmä v prvom polčase sme im však boli vyrovnaným súperom. Dobre sme bránili a dokázali sme aj zaútočiť. Zakončovali sme väčšinou strelami zo strednej vzdialenosti a mali sme pomerne veľa útočných štandardných situácií. Vyloženú šancu sme si však nevypracovali. Naopak dali domáci prvý gól po štandardnej situácii. Obraz hry sa zmenil, keď sme inkasovali druhý gól. Od tohto momentu sme na ihrisku pôsobili rezignovane. Domáci to využili, pridali ešte dva góly a kontrolovali priebeh zápasu. Naše striedania potrebný impulz do našej hry nepriniesli a domáci zaslúžene vyhrali.

Mladší dorast U17 10. kolo ČFK Nitra – Piešťany 1:3 (0:3)
Góly: 49 Marek Lenčéš – 25., 38. Samuel Hesko, 32. Janko Labát
Zostava 10. kola: Jánoš, Urban, Kuna, Répáš,  Majko,  Vatrt, Táborský, Petráš, Labát, Hesko (Badáň, Poturnay, Chalás)

Szilárd Petényi, tréner U17: Zaslúžene sme zvíťazili a výsledkom sme potvrdili zlepšujúcu sa výkonnosť z posledných kôl. V zápase sme sa prezentovali kreatívnou hrou, tímovosťou, celozápasovou aktivitou, kde odmenou za celkovú hru boli výstavné góly. Aj kvalita jednotlivých individuálnych výkonov všetkých hráčov bola výborná. Sám som si ten zápas ako tréner užíval. O výsledku sme rozhodli už do polčasu a nepripustili sme žiadny zvrat vo výsledku. Ujali sme sa vedenia po peknej kombinácii na konci ktorej sa ocitol v gólovej šanci  Janko Labát, ale ponúkol zakončenie Heskovi, ktorý otvoril skóre. Odmenou za toto gesto bol druhý gól, ktorý  sám realizoval  z priameho kopu exportnou  strelou priamo do šibenice domácej brány. V závere polčasu sme využili dekoncentráciu  domácich, ktorí sa venovali kritike  rozhodcu a sporu okolo odpískanej štandardnej situácie, ktorú sme prekvapivo urýchlene rozohrali priamo do nájazdu  na bránu, kde Hečko uzavrel polčasové skóre. Inkasovali sme z neprehľadnej situácie, kde náš brankár mal zakrytý  výhľad a nemohol zasiahnuť. To bolo  všetko zo strany domácich a žiadna dráma sa v závere nekonala. Dosiahnutý štvrtý gól  Majka nám  neuznali pre údajné postavenie mimo hry, čo považujem vzhľadom k vývoju za bezvýznamné. Ešte raz chcem zdôrazniť kvalitatívny posun v hernom prejave  z posledných  zápasov, kde neprodukujeme  výraznejšie chyby, na ktoré sme doplácali v úvodných kolách.

Starší žiaci U15 9. kolo Piešťany – Horné Saliby 4:0 (2:0)
Góly: 6. Samuel Franko, 24. Marko Havrlent, 65. Adam Pernisch – 59. vl. Áron Renczes
Zostava 9. kola: Marek, Suchý, Gešvandtner, Jurík, Šálek, Glos, Havrlent, Pernisch, Fodrán, Bajzík, Franko (Hlavena, Lacko, Martinkovič, Bzdušek)

Jozef Glos, tréner U15: V ďalšom majstrovskom zápase sme sa stretli s húževnatým súperom. Chlapci sa nedali zaskočiť a od úvodu hrali to čo od nich vyžadujem. Zbytočne nestrácali lopty, boli dôrazní v osobných súbojoch a vypracovali si množstvo gólových príležitostí. Strelili štyri krásne góly, ale čo je dôležitejšie, žiadny neinkasovali. Po dlhom čase som na nich videl, že fungujú ako jedno družstvo, komunikovali, zabojovali jeden za druhého od začiatku až do konca. Pevne verím, že budú v takomto trende pokračovať aj v ďalších zápasoch.

Mladší žiaci U13 9. kolo Piešťany – Horné Saliby 9:0 (3:0)
Góly: 12., 14., 48. Matej Adamovič, 26. Daniel Tomaga, 38., 44. Jakub Bondra, 43. Timotej Valo, 45. Tobiáš Michálek, 58. Leonard Lacko
Zostava 9. kola: Gula, Lacko, Bukový, Tomaga, Drevenák, Valo, Ričány, Fodrán, Bondra, Adamovič, Tuchyňa, Mikuš, Krajčo, Michálek, Valovič, Salka, Chalupka

Ján Stachura, tréner U13: Odohrali sme herne pravdepodobne najlepší zápas sezóny. Dobre sme napádali, veľmi dobre sme kombinovali, boli neustále nebezpeční a vytvorili sme si množstvo šancí. Pred zápasom som si myslel, že bude náročné prispôsobiť sa rýchlej hre na umelej tráve, opak bol však pravdou a chlapcom tento zápas skutočne vyšiel. Vždy sa dajú nájsť mierne nedostatky, najmä v postavení v útočnej fáze a rôznych detailoch, ale v tomto zápase jednoznačne prevažujú superlatívy, bodaj by chlapci hrali stále takto.

Starší žiaci U15B 9. kolo Slávia Trnava – Piešťany 4:3 (0:3)
Góly: 39., 47. Alex Myšák, 53. Simon Marko – 11. Alex Mocsonoky, 17., 26. Denis Seko, 64. Lukas Bežák
Zostava 9. kola: Mihálik, Ferech, Žlnay, Briška, Adamčík, Michálek, Zeman, Seko, Nitka, Hrubý, Mocsonoky (Kalnický, Konôpka, Makový, Bežák, Vančo, Hudcovič)

Peter Michálek, tréner U15B: Do Trnavy sme pricestovali s cieľom získať plný počet bodov, čo potvrdzovala aj samotná tabuľka. Pred zápasom dostali chlapci pokyny, ktoré v zápase plnili na výbornú. Prvý polčas bol jednoznačne v našej réžii, chlapci sa snažili kombinovať čím si vytvorili veľa gólových príležitostí. Bohužiaľ pri zakončení sme opäť viackrát zlyhali. Domáci hráči sa v prvom polčase snažili ohrozovať našu bránu iba z brejkových situácií, ktoré sme niekedy aj so šťastím ustáli bez inkasovaného gólu. V jedenástej minúte sa nám konečne podarilo streliť vedúci gól. Aj po góle sme pokračovali vo výbornej hre, čím sme dostavali súpera pod tlak. Hráči Slávie čoraz viac faulovali čo sme využili v sedemnástej minúte zo štandardnej situácie. O desať minúť pridal z jedenástky svoj druhý gól Denis Seko a polčas sme zaslúžene viedli rozdielom troch gólov. Vyhrať v tomto zápase bola už skôr povinnosť ako cieľ. V druhom polčase sme nepochopiteľne poľavili, neustály sme dôležité osobné súboje, v obrane sme boli veľmi neistý, kazili sme nahrávky v strede poľa, vytratila sa bojovnosť, obetavosť, komunikácia. Hráči Slávie sa dostali do zápasu gólom zo štandardnej situácie už na začiatku druhého polčasu. Po inkasovaní sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí ,ktoré končili veľmi nepresným zakončením. Štandardné situácie sme trestuhodne zahadzovali. V polovici druhého dejstva prišiel trest, nedôrazné bránenie súper využil dvoma gólmi a bolo vyrovnané. Napätie sa stupňovalo, zápas sa dohrával vo veľmi vyhrotenej atmosfére, pribúdali fauly, hra sa neustále kúskovala. Päť minút pred koncom zápasu si vymenili niekoľko krát loptu Denis Seko s Riškom Michálekom, nasledovala prihrávka za obranu Ondrejovi Zemanovi, ten nádherne našiel Lukasa Bežáka, ktorý nám zabezpečil víťazstvo svojim premiérovým gólom v drese PFK. Pochvala bez pochyby patrí všetkým hráčom, no menovite Lukasovi Bežákovi a brankárovi Lukasovi Konôpkovi, ktorý nás výbornými zákrokmi podržal práve za remízového stavu.

Mladší žiaci U13B 9. kolo Slávia Trnava – Piešťany 1:8 (0:7)
Góly: 3., 9., 12., 35. Samuel Kováč, 7., 21. Lukáš Janec, 13. Marek Burík, 18. Šimon Kovár
Zostava 9. kola: Urban, Burík, Siget, Kováč, Michal Valovič, Tabaček, Janec, Hiner, Tosi, Virág, Gálik, Samuhel, Kovár

Martin Ričány, tréner U13B: Pred zápasom, do ktorého sme nastúpili v oklieštenej zostave, sme si s chlapcami nedávali žiadne ciele. Napriek tomu sme do zápasu nastúpili sebavedomo a s vysokým nasadením. Výsledkom našej snahy bolo, že v trinástej minúte sme vyhrávali 5:0. Chlapci napriek tomu nepoľavili, práve naopak, neustále sme súpera tlačili a v prvom polčase takmer nebol na našej polovici. V druhom polčase sa u chalanov prejavila únava, keďže sme striedali iba dvoch hráčov a počas prvého polčasu vydali zo seba množstvo energie. Hra sa teda vyrovnala, ale napriek nášmu koncentrovanému výkonu sme súperovi gól z hry streliť nedovolili. Ten padol do našej siete až v závere zápasu z penalty.

Prípravka U11 7. kolo Nové mesto nad Váhom – Piešťany 1:10 (0:4)
Góly: 33. Samuel Surovčík – 7., 15., 31. Adam Krištof, 19., 23., 53. Martin Bačík, 41. Filip Chalupka, 41. Miroslav Samuhel, 55. Maxim Urban, 60. Julián Svitana
Zostava 7. kola: Urban, Chalupka, Grosmann, Seman, Páleník, Čavojský, Mičura, Svitana, Krištof, Bačík, Miklušák, Samuhel, Kubicová, Klč, Pšenek

Andrej Krištof, tréner U11: Zápas bol jednoznačne v našej réžii. Potešilo ma, že sme striedali dve formácie, ktoré boli vyrovanané a dovolím si povedať že sme nemali jeden slabý článok. Chlapci sa herne vyrovnávajú, chodia na tréningy a častejšie hrávajú, čo sa prejavuje na ich výkonnosti. Za mňa dobrý výkon.

Prípravka U10 7. kolo Nové mesto nad Váhom – Piešťany 6:2 (1:1)
Góly: 8., 27., 44., 50. Marko Vargončík, 33., 35. Marek Krajčí – 20. Marco Šiška, 45. Leonard Tkáčik
Zostava 7. kola: Antal, Doktor, Mlynár, Berlanský, Komár, Studený, Beseda, Borovský, Summer, Ertl, Kysela, Šiška, Šálek, Mikuš, Vranka, Macejka, Tkáčik

Adam Doktor, tréner U10 sa k zápasu nevyjadril.

Prípravka U9 7. kolo Nové mesto nad Váhom – Piešťany 2:10 (0:4)
Góly: 31. Juraj jánoš, 41. Damián Červenanský – 3., 17., 27. Christopher Kusý, 29. Filip Korenačka, 31. Dávid Krištof, 40., 42. Alexander Kybych, 45. Matej Ferkodič

Zostava 7. kola: Rohár, Urban, Korenačka, Lacko, Kybych, Vranka, Krištof, Kusý, Blaško, Hrubý, Šúst, Petráš

Martin Ričány, tréner U9: Chlapci na ihrisku opäť predviedli kvalitný výkon a hrou sa bavili. Do určitého počtu strelených gólov sa nám darilo plniť pokyny od trénera. So stúpajúcim počtom gólov, keď každý chcel streliť súperovi gól, to bolo trochu horšie. Škoda zbytočných emócii pred zápasom zo strany súperových rodičov a trénerov. Všetko vyplývalo z nepripravenosti organizátorov, keď od nás požadovali zápas odohrať na neregulárnej veľkosti ihriska, malých bránok a malej lopty. V doterajšom priebehu súťaže, môžem chlapcov za výkony a nasadenie na ihrisku len pochváliť.

Prípravka U9 B 6. kolo Piešťany – Veľké Kostoľany 5:3 (2:2)
Góly: 9., 15., 27. Dávid Krištof, 29. Ivan Miklovič, 32. Matej Blaško – 12., 20., 43. Juraj Bachňák

Andrej Krištof, tréner U9B: Zápas sme zvládli, s hrou nie som príliš spokojný, nehrali sme cez strany, tlačili sme všetko stredom. Zápas bol poznačený správaním sa rodičov pre mňa nepochopiteľným. Napriek všetkému som spokojný, chlapci si zahrali, bavili sa a pýtali sa na ihrisko čo je najdôležitejšie.

Zdroj: Tlačová správa PFK