Diaľkové plávanie: Piešťany úspešne reprezentovala aj dcéra Martiny Moravcovej

V Bratislave na jazere Zlaté piesky sa v dňoch 31. augusta a 1. septembra uskutočnilo 6. a 7. kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní a súčasne Majstrovstvá Slovenska na 1 km, 3 km a 10 km v diaľkovom plávaní. Vo farbách Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany súťažilo 12 plavcov. Hoci plávaniu daždivé počasie neprialo, naši reprezentanti veľmi pekne zabojovali.

Dievčatám sa tieto majstrovstvá vydarili. V kategórii najmladších junioriek na 3 km trati zvíťazila Olívia Ana Šprláková–Zmorová a získala počas  tohto leta už druhý titul na otvorenej vode v najrýchlejšom čase medzi ženami. Na treťom stupienku stála Viktoria Rőssler a vybojovala si tak svoju prvú medailu z Majstrovstiev Slovenska.

V kategórii 10-ročných dievčat nás zastupovalo silné trio našich pretekárok. Na 1 km trati vyhrala titul majsterky Karolina-Ann Valko, dcéra našej legendy Martiny Moravcovej, nasledovaná Luciou Slámovou a na treťom mieste plávajúcou Kristínou Királovou.

Na druhý deň majstrovstiev v bitke na 3 km trati si dievčatá poradie na prvých dvoch miestach vymenili. Na zlatom stupienku stála Lucia Slámová, striebornú medailu na krk zavesili Karoline-Ann Valko a bronzový stupienok po druhýkrát obsadila Kristína Királová. Medzi chlapcami bol najúspešnejší Marko Šprlák–Zmora, keď si na 3 km trati medzi 12-ročnými chlapcami vybojoval pekným výkonom striebornú pozíciu.

V kategórii Masters nás úspešne reprezentovali Martin Bábsky, Juraj Horil a Pavel Škodný , ktorí sa tiež dočkali medailového ohodnotenia vo svojich vekových kategóriách.

Na snímke zľava Karolina-Ann Valko, Lucia Slámová a Kristína Királová.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová