Basketbal: Po veľkej dráme prehrali Čajky s Ružomberkom o jediný bod

Fanúšikovia basketbalu videli vyrovnaný súboj, ktorého víťaz nebol známy do poslednej sekundy. Ružomberčanky privítali v zápase 15. kola ženskej extraligy na svojej palubovke Piešťanské Čajky. Konečný výsledok hovoril v prospech domácich 57:56.

„My sme zo zápasu spravili veľkú drámu. Ale, uznávam, duel to bol vynikajúci, mal všetky atribúty, najmä bojovnosť. Nedokážem si vysvetliť 21 dokončených lôpt Ružomberka a našu úplnú taktickú nemohúcnosť v posledných štyroch minútach. Beriem to aj na seba, musím to pripraviť lepšie do budúceho stretnutia s týmto súperom. Gratulujem Ružomberku,“ zhodnotil stretnutie piešťanský tréner Richar Kucsa.

Už v sobotu 1. februára sa jeho tím predstaví v piešťanskej Diplomat aréne. Zápas s basketbalistkami Dubček Bratislava začína o 18.00 h.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:56 (12:10, 28:24, 38:38)

MBK Ružomberok: Yatskovets 12, Dudášová 11, Turudić 8, Mištinová 4, Moravčíková 4 (Fekete 11, Stašová 7, Havranová). Tréner: J. Suja.

Piešťanské Čajky: (Tadić 12, Kuniecová 10, Deptová 5, Hašková 4, Hamiltom-Carter (Páleníková 15, Lubin 10, Dovčíková, Majtásová). Tréner: R. Kucsa.

TH: 15/10 – 15/9. Trojky: 3-5. Fauly: 20 – 20. Štvrtiny: 12:10, 16:14, 10:14, 19:18. Diváci: 1050. Rozhodovali: Doušek, Bartoš a Donovalová.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto/archív: Martin Palkovič