Basketbal: Čajky v úvode extraligy vyhrali nad Košičankami o jediný bod

Piešťanské Čajky vstúpili do nového ročníka Niké Extraligy žien víťazne. V nedeľnom stretnutí s Young Angels Košice, ktoré malo vyrovnaný priebeh až do posledných sekúnd, sa Čajky napokon tešili z tesného víťazstva 70:69. Pritom ešte po tretej štvrtine prehrávali o 5 bodov. Najbližšie sa Piešťanky predstavia v stredu 6.10. na palubovke UMB Banská Bystrica.

Piešťanské Čajky 70:69 (19:18, 35:40, 50:55)

Piešťanské Čajky: Boothe 17, Tadić 16 / 14 asistencií, Rusiňáková 9, Želnyté 9, Martišková 1 (Pirttinen 10, Hašková 6, Kozáková 2, Kraislová). Tréner: P. Jankovič.

Young Angels Košice: Higgins 23, Fluker 16, Oštádálová 8, Rodáková 6, Bohušová 5 (Urbanová 5, Dulovičová 4, Kristlová 2, Mikovčáková, Mončeková). Tréner: R. Dvorščák.

TH: 12/11 – 20/13. Trojky: 9 – 2. Fauly: 20 – 17. Štvrtiny: 19:18, 16:22, 15:15, 20:14.

Rozhodovali: Fuska, Bara, Stopka.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka