Atletika: Piešťanskí veteráni úspešní na majstrovstvách Slovenska

47. Majstrovstvá Slovenska v atletike veteránov (Masters) sa uskutočnili v sobotu 18. júla 2020 na atletickej dráhe v Dubnici nad Váhom. Napriek ťažkým poveternostným podmienkam sa dobre darilo štyrom piešťanským športovcom.

Anna Matúšová reprezentujúca TJ Družba Piešťany vybojovala zlaté medaily v ľahkoatletickej disciplíne skok do výšky, vo vrhu guľou a v behu na 80 metrov cez prekážky.

Za TJ Družba Piešťany pretekal aj Eduard Kučkovský, ktorý získal zlato v behu na 800 metrov a bronz v behu na 400 metrov.

Ladislav Noskovič reprezentujúci klub AC Stavbár Nitra bol prvý s novým slovenským rekordom na 200 m dlhej trati a prvenstvo dosiahol aj v behu na 100 m.

Peter Jančovič ako individuálny člen Slovenského atletického zväzu získal sriebro v behu na 800 m a v behu na 400 m skončil na nepopulárnom štvrtom mieste.

Zdroj: piestany.sk Foto: Eduard Kučkovský